Wiele kobiet marzy o pięknych, jasnych włosach. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozwalających na rozjaśnienie fryzury nawet o kilka odcieni. Należy jednak pamiętać, że rozjaśnianie to jeden z najtrudniejszych zabiegów fryzjerskich, a nieudolnie wykonany może doprowadzić do zniszczenia włosów. Aby mieć pewność, że uzyskany odcień będzie odpowiadał wyobrażeniom najlepiej zdecydować się na rozjaśnianie włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dekoloryzacja lub farbowanie włosów na własną rękę może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń.

Jak rozjaśnić włosy?

Rozjaśnienie włosów polega na zniszczeniu ich naturalnego pigmentu, dlatego jest tak bardzo inwazyjne, a nieudolnie wykonane może zniszczyć i przesuszyć włosy. Im ciemniejsze włosy tym trudniej je rozjaśnić – czasami konieczne jest wykonanie dekoloryzacji, a następnie nałożenie na włosy farby o odpowiednim odcieniu. Równie problematyczne jest rozjaśnianie włosów rudych, które wiąże się z dużym ryzykiem pojawienia się fioletowych lub zielonych tonów w uzyskanym kolorze. Włosy najlepiej farbować jedynie o kilka odcieni, ponieważ skrajna zmiana wymaga użycia silnych substancji chemicznych działających wysuszająco. Włosy można rozjaśnić na trzy sposoby: przy użyciu rozjaśniacza, farby rozjaśniającej lub przez proces dekoloryzacji. Bez względu na wybraną metodę, nie warto ryzykować zniszczeniem fryzury próbując zmienić kolor włosów samodzielnie.

Rozjaśnianie włosów farbowanych

Warto uświadomić sobie, że rozjaśnianie włosów farbowanych wygląda inaczej, niż tych w naturalnym odcieniu. Jedynie odpowiednie ściągnięcie poprzednio użytej farby oraz użycie profesjonalnego rozjaśniacza do włosów gwarantują, że uzyskany zostanie pożądany odcień bez przebarwień oraz uszkodzeń. Preparaty używane w salonach fryzjerskich zawierają silny perhydrol, dzięki któremu można uzyskać odcień jaśniejszy nawet o 7 tonów. Kobiety decydujące się na diametralną zmianę w wyglądzie powinny mieć świadomość, że rozjaśnianie może wymagać kilku sesji. W przypadku rozjaśniania włosów farbowanych niezbędna jest intensywna pielęgnacja przy użyciu masek i odżywek nawilżających, która pozwoli ochronić fryzurę przed zniszczeniem.

Domowe sposoby rozjaśniania włosów

Wiele kobiet próbuje farbować i rozjaśniać włosy na własną rękę, przy użyciu domowych metod. W Internecie pełno jest porad zachęcających do skorzystania z rumianku, soku z cytryny lub wody utlenionej w charakterze rozjaśniacza. Substancje te nie przyniosą oczekiwanego efektu a nakładanie ich na włosy grozi zniszczeniem fryzury. Niektóre osoby decydują się na zakup profesjonalnego rozjaśniacza do włosów dostępnego w sklepach z kosmetykami fryzjerskimi, jednak użycie tego typu produktu bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może spowodować nieodwracalne zniszczenia.

Jak rozjaśnić ciemne włosy?

Zmiana koloru włosów z ciemnego na jasny nie jest prostym procesem. Istnieje kilka możliwych rozwiązań pozwalających osiągnąć wymarzoną, jasną fryzurę. Jednym ze sposobów jest stopniowe farbowanie włosów na jaśniejsze odcienie przy użyciu profesjonalnych rozjaśniaczy, do momentu uzyskania wymarzonego odcienia. Innym sposobem są pasemka wykonywane przy użyciu farby rozjaśniającej. Warto zauważyć, że rozjaśnienie włosów o więcej niż kilka tonów na raz zwiększa ryzyko ich zniszczenia, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i stopniowo dochodzić do wymarzonego koloru.

Dlaczego warto rozjaśniać włosy w salonie?

Zabieg rozjaśniania włosów wykonany w profesjonalnym salonie fryzjerskim to gwarancja bezpieczeństwa i naturalnego efektu końcowego. Jedynie doświadczony specjalista będzie potrafił ocenić strukturę włosa, jego stan oraz chłonność, dzięki czemu możliwe będzie dobranie odpowiednich preparatów rozjaśniających. Warto również zauważyć, że odcienie blond dzielimy na chłodne oraz ciepłe, a dobry fryzjer będzie potrafił wybrać ten odpowiadający karnacji i oprawie oczu. Na profesjonalne rozjaśnianie włosów można umówić się na stronie: https://salony-jeanlouisdavid.pl/

Pielęgnacja rozjaśnionych włosów

Rozjaśnione włosy wymagają specjalistycznej pielęgnacji, która chroni je przed zniszczeniem. Należy regularnie stosować nawilżające szampony o odżywki, które odbudowują strukturę włosów. Warto zdecydować się na specjalne kosmetyki przeznaczone blondynek, które pomogą zachować piękny odcień. Po zabiegu rozjaśniania warto zrezygnować z korzystania z prostownicy oraz lokówki, które jeszcze bardziej zniszczą osłabioną strukturę włosów. Przed podjęciem decyzji o rozjaśnianiu należy uświadomić sobie, że nowa fryzura będzie wymagała nieco wysiłku – raz na miesiąc będzie trzeba farbować pojawiające się odrosty.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW KOMENTARZ