Modne maseczki – koronawirus

0
133
modne maseczki

Maseczka symbol koronawirusa

Jeśli istnieje symbol obecnego zamieszania, strachu i niepokoju, generowanego przez rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa, jest to z pewnością maseczka zakrywająca twarz. Moda wyczuwa to co sygnalizuje tożsamość, wyczuwa okazje by tą tożsamość wypełnić. Kolekcja Qiaodan Yin Peng Sportswear uwzględniała maseczki podczas China Fashion Week. Masha Ma, chińska projektantka pokazująca się w Paryżu, pokazała maseczki nabijane ćwiekami Swarovskiego. Maski zostały również wykorzystane jako wyraz tożsamości twórczej raperów Ayleo i Mateo Bowlesa (Ayo i Teo), którzy zaczęli je nosić, ponieważ ludzie wyśmiewali się z ich mimiki. Maski stały się w krótce ich charakterystycznym dodatkiem.

Maski celebrytów

Koronawirus wywarł ogromny wpływ na modę. Praktycznie cały segment powiązany z modą oraz beauty cierpi w obecnej sytuacji, kosmetyczki, fryzjerzy, projektanci… wszyscy. Potrzeba wyrażenia swojej tożsamości jest jednak silniejsza. Niecały miesiąc temu celebrytki i modelki zaczęły publikować selfie w maskach w mediach społecznościowych – najczęściej z samolotów, ale także z ulicy. Bella Hadid podczas ucieczki z Mediolanu w fedorze, szaliku i chirurgicznej masce na twarz. W drodze do Paryża pokazała się Gwyneth Paltrow w czarnej masce oddechowej Nemen x Airinum.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bella ? (@bellahadid)

Całkiem niedawno projektantka Jenny Walton pokazała się w wykonanej przez siebie masce. Efekt był zaskakująco elegancki, ale Walton podkreśla, że ​​impulsem było zdrowie i bezpieczeństwo, a nie moda. Mówi, że chodziło o to, aby zwrócić uwagę ludzi, skierować ją w dobrej stronę oraz zainspirować do podobnych prób.

Czy maska może być modna?

W trakcie pandemii noszenie designerskiego logo na twarzy może irytować niektóre osoby. Będzie to dla nich zbyt krzykliwe i nieodpowiednie, zwłaszcza gdy tak wielu osobom – w tym pracownikom medycznym – brakuje środków ochrony osobistej. Jednak gdy rządy kolejnych państw nakazują ludziom zasłaniać twarz maseczkami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, nieuchronnie stały się one formą estetycznego wyrażania siebie. Z punktu widzenia zdrowia publicznego nie ma znaczenia, jak wygląda twoja maseczka, skąd ją masz i jak ją wykonałeś, jej funkcja jest najważniejsza. Owszem, dla niektórych wplatanie w to mody może być nietaktowne, ale dla wielu osób noszenie uroczej maski może być jedynym małym (i bezpiecznym) sposobem, aby uczynić okropną sytuację nieco mniej straszną – aby poczuć się jak osoba z nutą indywidualizmu, a nie tylko jak potencjalny transmiter wirusa.

ZOSTAW KOMENTARZ