Modna biżuteria 2019 – złota, srebrna, damska

0
1824
srebrna biżuteria

Biżuteria modna w 2019

Zerkając na kolekcje biżuterii, które mają nas wprowadzić w 2019 rok, bez trudu dostrzeżemy pewne wspólne cechy, które mają charakteryzować trendy obowiązujące w nadchodzących miesiącach. Zapraszamy do zapoznania z artykułem modna biżuteria 2019

Biżuteria po 2018 roku – moda na chokery

Zimowe kolekcje, które wciąż jeszcze spotykamy w bieżącym sezonie, to jeszcze spadek po 2018 roku. Większość projektantów zakłada że biżuterię kupujemy z wyprzedzeniem, a na dodatek zimowa kolekcja biżuterii ma szansę stać się dzięki takiemu zabiegowi jedną, kompletną i spójna całością. Zima zwykle jest porą roku, w której ze względów praktycznych nie przesadza się zazwyczaj z bogato zdobioną biżuterią. Wiele kolekcji – takich jak choćby polski Wishbone na sezon zima 2018/2019 – proponuje wzory minimalistyczne, oparte o bardzo delikatne motywy, takie jak gwiazdki lub supełki. Firma ta stała się znana przede wszystkim dzięki wypromowaniu u nas mody na chokery, nic więc dziwnego, że dalej ma je w swojej kolekcji. Hitem tego zestawu jest delikatne bransoletki z supełkiem. Pasują do kolczyków i pierścionków, które również wykonano z niezwykła dbałością o to, by były jak najbardziej subtelne i lekkie. Dlatego właśnie można uznać kolekcję polskiego producenta za modelowy przykład aktualnej, zimowej stylistyki.

modna biżuteria 2019

Wiosna za progiem

O wiele ważniejsze od tego co przeszło za nami z ubiegłego roku jest rzecz jasna to, co dopiero przed nami. Zdaniem specjalistów chokermania trwać będzie nadal, choć wśród producentów pogłębi się podział. Z jednaj strony będą ci, w których kolekcjach chokery są delikatne, wykonane częściowo z naturalnych tworzyw, tworząc delikatne, stonowane kompozycje (przykładem może być kolekcja Driesa Van Notena). Z drugiej zaś staną ci, który tworzą ciężka, masywną biżuterię, z duża ilością metali i kryształów (przoduje w nich firma Balmain). Choć trudno uwierzyć by takie chokery na stałe zagościły w kolekcjach, to jednak już teraz widzimy je w zapowiedziach. Zapowiadany jest również tryumfalny powrót pereł, choć nie tylko w formie naszyjników. Inspirowane barokowymi wzorami złote kolczyki (Annoushka) czy pięknie zdobione pierścionki z perłą (Mikimoto), to jedne ze zwiastunów nowego trendu.

Lato w barwach etno

Choć wiele kolekcji biżuterii opisuje się jaki wiosenno-letnie, wyraźnie widać, że niektóre z nich wprowadzają świeżość kojarzącą się z kwietniową zielenią, inne zaś wydają się bardziej skoncentrowane na dojrzałym cieple i kojarzą się z nam z upalnym lipcem. Dokładnie tak jest w przypadku kolekcji nawiązujących do stylistyki etno, których w roku 2019 będzie całkiem sporo. Główne źródło inspiracji stanowić będą kultury Afryki i Indii, jednak znając zapał polskich projektantów możemy się też spodziewać mody na polski folk. Inspiracje indyjskie przywracają do łask typowe dla tamtejszych kultur połączenie złota i kolorowych emalii (nowa kolekcja Amrapali). Do tego samego rodzaju wzornictwa, choć już z oddechem świata zachodniego, nawiązując kolczyki stworzone przez przez europejskich projektantów (między innymi Alice Cicolini i Noor Fares). W wersjach bardziej codziennych podobne wzory wykonywane będą rzecz jasna w srebrze.

Jaka jeszcze biżuteria będzie modna w 2019 roku?

Shayne Ebrahimi z amerykańskiego Gemological Institute of America (GIA), najbardziej znanej instytucji badawczej, zajmującej się naukowo kamieniami szlachetnymi, wykorzystywanymi przy produkcji biżuterii, potwierdza że modne będą inspiracje stylistyką etno. Prognozuje też że ogromną popularnością będzie się cieszyć różowe złoto, zwłaszcza w zestawieniu z kolorowymi kamieniami, ze szczególnym uwzględnieniem szafirów i rubinów. Z kolei Kristin Mahan, również pracująca dla GIA, opierając się na projektach zgłoszonych do wiosennych targów modowych w Paryżu, stawia na ultra-nowoczesny klimat w projektowaniu biżuterii. Ma być to odwrót od popularnych w 2018 roku mody na ręcznie wytwarzanych błyskotek. Bez względu na przewidywania rok 2019 znów pewnie nas czymś zaskoczy. Dlatego próba wywróżenia tego, co przyniesie modna biżuteria w 2019, nie jest właściwie możliwa. W ostatnich latach bardzo często ostatnie słowo należało do któregoś małych producentów, który wprowadzał na rynek jakieś nowości.

złota biżuteria

ZOSTAW KOMENTARZ