Bransoletki Cartier Love – zakochaj się w nich!

Korzenie marki Cartier sięgają końca połowy XIX wieku i związane są z osobą Louis-François Cartiera, francuskiego jubilera, który dzięki swojemu talentowi i pracowitości rozkochał w sobie paryżanki. Z czasem butik Cartiera stał się obowiązkowym punktem na mapie towarzyskiej Paryża, wypadało tam nie tylko kupować biżuterię ale przede wszystkim pokazywać się i podziwiać misterne dzieła mistrza. Tak jest zresztą do dzisiaj. Jednym z najpopularniejszych produktów są bransoletki Cartier Love, które już od pierwszych egzemplarzy są obiektem pożądania kobiet na całym świecie.
Historia tej magicznej biżuterii sięga roku 1969, kiedy to młody projektant Aldo Cipullo stworzył niepozorną obręcz ze złota. Inspiracja twórcy kryjąca się za projektem jest co najmniej… interesująca. Inspirował się on w swoim projekcie średniowiecznymi pasami cnoty.

Filozofia bransoletki

Charakterystycznym elementem tej bransoletki jest jej zapięcie. Bransoletki Cartier Love zapina się za pomocą dołączonego do niej małego śrubokręta i dwóch, również dołączonych do zestawu, śrubek. W sposobie w jaki zamykana jest bransoletka kryje się filozofia przyświecająca projektantowi. Owy dołączony śrubokręt miał nosić w postaci wisiorka mężczyzna, który obdarował ł tą bransoletką swoją ukochaną, miało to być symbolem wiążącego ich uczucia. Zapięcie ma także duży walor praktyczny – tak założoną bransoletkę wygodnie się nosi i nie ma ona prawa przypadkowo ześliznąć się z nadgarstka. Warto dodać, że do końca lat siedemdziesiątych Cartier zastrzegał sobie prawo do sprzedaży bransoletki Cartier Love tylko zakochanym!

bransoletki cartier love

Historia zakochanej bransoletki Cartier Love

Bransoletki Love w klasycznej wersji występują w czterech podstawowych wariantach kolorystycznych: zółto, różowe złoto i białe złoto oraz w wersji platynowej. Niektóre z nich są dostępne w opcji wysadzanej diamentami w miejscach charakterystycznych dla tej bransoletki żłobień albo naprzemiennie z nimi. Obecnie bransoletki Cartier Love dostępne są w 33 wersjach. Cena bransoletki Cartier Love waha się od 1210 dolarów za wersję z jedwabnym sznureczkiem do ponad 56 tys. dolarów za wersję wykonaną z białego złota i diamentów.
W lipcu 2006 roku Cartier zaprezentował Love Charity Braclet czyli specjalną wersję swojej kultowej bransoletki. Stworzona z jedwabnego różowego sznureczka zawiązanego na dwie pętelki, które łączył pierścień z grawerowanym napisem LOVE. Cartier zobowiązał się do przekazywania 150 dolarów z każdego sprzedanego egzemplarza na cele dobroczynne. Ambasadorką Love Charity Braclet została Eva Mendes.

ile kosztuje bransoletka cartier love

Spójrzmy na nadgarstki gwiazd!

Klasyczny i elegancki wygląd bransoletki Cartier Love pokochały celebrytki. Charakterystyczną obręcz możemy spotkać na nadgarstkach takich gwiazd jak: Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Scarlett Johansson czy Kylie Jenner. Ta ostatnia miała ze swoją bransoletką spore problemy, bransoletka utknęła na jej nadgarstku dlatego Kylie zwróciła się o pomoc do pracowników salonu Cartiera. Zmagania najmłodszej siostry Jenner mogliśmy oglądać na jej Snapchacie, gdzie na żywo wszystko relacjonowała. Love pokochali także mężczyźni! Noszą ją tacy przystojniacy jak Justin Bieber czy Zac Efron!
Ale Cartier Love to nie tylko bransoletki. W 2015 roku stworzono całą kolekcję ekskluzywnej biżuterii na którą, po za bransoletkami, składają się także pierścionki, naszyjniki i kolczyki. Wszystkie łączą szlachetne materiały i motyw pierścienia z charakterystycznymi żłobieniami. Ale to właśnie bransoletki Love nieustannie cieszą się największą popularnością wśród całej oferty Cartiera.

bransoletki cartier love cena

Bransoletki Cartier Love cena – uwaga na podróbki

Z popularności bransoletki korzystają także oszuści, na Allegro znajduje się wiele propozycji sprzedaży tego modelu, często w wysokich cenach. Jednak uważajmy na takie oferty! Jedynym pewnym miejscem dającym stuprocentową są butiki Cartiera i ich oficjalna strona internetowa, tam można sprawdzić cenę i dokonać bezpiecznego zakupu. W Polce znajdują się trzy butiki jubilerskie mające w swojej ofercie produkty Cartiera. Bransoletki inspirowane modelem Love znajdziemy w wielu popularnych salonach jubilerskich takich jak Apart czy Yes ale także w znanych sieciówkach takich jak Reserved albo Mohito. Bransoletki Love lub nimi inspirowane są uniwersalnym dodatkiem pasującym do wielu stylizacji dlatego warto mieć je w swojej szafie.

ZOSTAW KOMENTARZ